Finance pro radost

Co dělat, když ztratíte práci?

4.3.2023 1365x (naposledy 24.4.2024 23:54) 0 FINANČNÍ PORADNA a MENTORING

Největší chybou je dopřát si „chvíle odpočinku“ a myslet si, že na hledání práce máte dost času. Právě takový přístup vede ke zbytečnému stresu.

K dispozici je řada aplikací, které můžete při hledání práce využít. Začít můžete např. na sociálních sítích (Facebook, LinkedIn), pracovních portálech, rozhodit sítě můžete i mezi své známé a blízké, kteří vás rádi podpoří a pomohou vám ve svých sociálních kruzích. Hlavně se nestyďte mluvit o tom, že hledáte práci. Je to jedna z největších chyb, kterou při hledání můžete udělat.

  • Mě se vždy vyplatilo, osobně obcházet firmy, u kterých jsem cítila, že bych měla co nabídnout, a ve kterých jsem chtěla pracovat. A jak to fungovalo? Jednoduše! Přišla jsem do firmy, požádala jsem o krátkou schůzku s majitelem, kde jsem se mu osobně představila, řekla, že hledám práci a co umím. V ruce jsem měla jednoduše sepsaný životopis, který jsem po setkání zanechala pro další kontakt, kdyby si mě pan majitel vybral. Pokud zájem neměl, věděla jsem to už při odchodu z firmy a mohla jsem se rozhodovat co dál. Nejhorší při hledání práce je nejistota a dlouhé čekání na odezvu. Tomu jsem se nikdy nechtěla vystavovat, chtěla jsem být pánem nad svou situací. A výsledek? Často jsem si mohla vybírat z více nabídek, co a pro koho budu nakonec dělat.

Nehledejte v hledání práce žádné velké drama. Nesmíte však nikdy zapomenout, že aby vás někdo zaplatil, musí vaše služby skutečně potřebovat a musí mu přinášet nějaký užitek. Nestyďte se dělat žádnou práci, která vám dokáže zajistit obživu. Ego stranou! No a co, že jste byli včera manažerem a dnes máte dělat skladníka. Pokud v sobě kvality manažera máte, dokážete je uplatnit a prodat i ve skladu.

  • A když se vám nezadaří, můžete se vždy přihlásit na úřad práce a požádat o zprostředkování zaměstnání jako uchazeč o zaměstnání. Zároveň si můžete podat žádost o podporu v nezaměstnanosti (www.uradprace.cz), a nebo se vydat vlastní cestou podnikání, kterému vás ráda naučím (http://akademie.financeproradost.cz), abyste na trhu uspěli a dokázali si vytvořit prosperující živnost a s ní i obživu.

Možností je mnoho, je jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Jak se říká: „Odvážnému štěstí přeje!“

Přečtěte si také:

Jak si přivydělat na mateřské dovolené

http://www.financeproradost.cz/clanek/jak-si-privydelat-na-materske-dovolene

21 zaručených tipů - jak si přivydělat na mateřské nebo při ztrátě zaměstnání

http://www.financeproradost.cz/clanek/21-zarucenych-tipu-jak-si-privydelat-na-materske-nebo-pri-ztrate-zamestnani

Přílohy

Soubor Velikost Typ
MH - prace.jpg 130.2 kB

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: