Finance pro radost

Co je to INDEX SPODNÍHO PRÁDLA?

4.1.2020 1856x (naposledy 25.4.2024 01:49) 0 Jak na FINANCE, DLUHY, POJIŠTĚNÍ

Výkon ekonomiky se nemusí nutně měřit jen klasickými způsoby, jako je například skrze růst a pokles HDP (hrubého domácího produktu), ale i takzvanou metodou – indexem spodního prádla.

  • Jedná se o oblíbenou teorii bývalého šéfa americké centrální banky (FED) Alana Greespana. Tato teorie indexu mužského spodního prádla je velmi jednoduchá. Říká: V těžkém ekonomickém období muži více spoří. To se projevuje i na jejich spodním prádle respektive jeho nákupu. Muži při ekonomické krizi nakupují spodní prádlo méně, cena prádla klesá a výrobcům klesají tržby.
  • Zjednodušeně řečeno – na základě výše prodejů boxerek lze vysledovat začátek ekonomického oživení.

Glosa Marcely Hrubošové:„Tak jen doufejme, že mužům nenakupují spodní prádlo partnerky či jejich manželky, a to ještě ve výprodejích. :-)“

  • Zcela opačně se pak vyvíjí ekonomika podle indexu ženského spodního prádla. Ženy na rozdíl od mužů mají naopak v průběhu ekonomické krize tendenci nakupovat nové spodní prádlo, rtěnky nebo boty na vysokém podpatku.

Glosa Marcely Hrubošové: „Snad mají i ženy v Čechách dostatečně velké vlastní příjmy či kapesné, aby to v naší ekonomice bylo skutečně dostatečně čitelné, tak jako v Americe.:-)“

Přílohy

Soubor Velikost Typ
MH - index spodního prádla.jpg 228.63 kB

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: