Finance pro radost

Finanční tipy s Marcelou: Má v dnešní době smysl spořit?

25.4.2020 1731x (naposledy 24.2.2024 09:34) 0 FINANČNÍ PORADNA a MENTORING

Finanční tipy s Marcelou, dnes odpovídají na dotaz paní Jany. Má vůbec dneska smysl si spořit, když úroky jsou v podstatě na 0 a inflace nějaký 3%? Není lepší to utratit a udělat si aspoň radost, když už jsme zavřěný jak v kleci? Jana

  • Stará pravda o penězích říká: "kdo spoří nemá nic". Peníze jsou prostředek směny a jejich hromaděním člověk nic nezískává. Je proto potřeba směnu dokončit a peníze proměnit, tedy investovat do věcí, které hodnotu uchovávají a v čase ještě zvyšují, tak aby nás takto investované peníze zajistili v časech budoucích, a v časech současných přinášely příjem do rodinného rozpočtu (takzvaný pasivní příjem).

  • Mezi takové věci = investice patří: investice do komodit (kam patří drahé kovy, drahé kameny, umění, starožitnosti aj.), investice do nemovitostí (tedy vše co je spojeno s půdou), investice do oblasti financí (kam spadají podíly ve firmách, akcie, dluhopisy, půjčky, směnky... ), a v neposlední řadě investice do vzdělání. Protože platí, pokud chceme investováním peníze zhodnocovat, nikdy bychom neměli investovat do toho, čemu nerozumíme. V takovém případě hrajeme pouhý jackpot.

Přečtěte si také:

Finanční poradna: 5 tipů malého investora

http://www.financeproradost.cz/clanek/financni-poradna-5-tipu-maleho-investora

Přílohy

Soubor Velikost Typ
MH - spoření.jpg 130.78 kB

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: