Finance pro radost

KUŘÁTKO PÍPO MÁ VLASTNÍ PENÍZE

12.10.2014 4136x (naposledy 24.2.2024 10:16) 1 Finanční nauka pro děti a dospělé

KUŘÁTKO PÍPO MÁ VLASTNÍ PENÍZE - jsou to "BANCORY"

Finance pro radost pohltili BANCOR CZ s.r.o. a od 7.10.2014 se stávají plnohodnotnou právnickou osobou. Díky této akci získává kuřátko PÍPO svou vlastní měnu (peníze) - "bancor", na kterých bude učit děti - jak mít své finance skutečně pro radost a vše co s nimi souvisí.

Víte co je bancor?

S penězi pod názvem “bancor” přišel již britský ekonom John Maynard Keynese (ekonomický směr – keynesiánství = zásahy státu do ekonomik zemí formou investic), který přišel po 2.světové válce s myšlenkou jednotné globální měny, která měla obsahovat 30 nejvýznamnějších komodit světa (např.zlato, stříbro atd.). Bancor se tak měl stát neutrální měnou se samoregulací proti zvyšování schodků mezi dluhy a kumulujícími pohledávkami jednotlivých ekonomik. K jeho realizaci však nikdy nedošlo a název “bancor” tak zůstal osiřen. My jsme ho však našli, oživili a KUŘÁTKU PÍPO zajistili vlastní peníze.

MINCE BANCORU byla vytvořena na návrh MARCELY HRUBOŠOVÉ a má symbolizovat - štěstí a prosperitu (ve staré Číně byly malé kovové mince symbolem štěstí a bohatství), sílu - mince v sobě nese tvář lva (misky vah jsou oči, tělo váhy nos a ústa, a okolní nápis BANCOR CZ představuje hřívu), a rovnováhu - kterou předstvavuje váha uprostřed mince.

Přílohy

Soubor Velikost Typ
Bancor_logotyp.jpg 103.23 kB

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: