Finance pro radost

MŮJ OSOBNÍ PODNIKATELSKÝ PŘÍBĚH - Marcela Hrubošová

11.5.2016 2370x (naposledy 30.3.2020 14:27) 2 VŠE O PODNIKÁNÍ

MŮJ OSOBNÍ PODNIKATELSKÝ PŘÍBĚH - Marcela Hrubošová

Na začátku jsem byla úspěšný ředitel vymáhání pohledávek v bankovním sektoru. S přibývajícími bankroty lidí a úpadky do exekucí, insolvencí a dluhových pastí, jsem začala více a více pociťovat rozpor mezi svými osobními hodnotami a vymáháním dluhů pro finanční sektor. Je správné vymáhat lidi na dluhy, které si vezmou, utratí a nechtějí vrátit, ale není správné chtít po nich více, než si skutečně půjčili. Příslušenství, které často při vymáhání dělalo i více než dvojnásobek půjčené částky, mě morálně donutilo, začít lidem radit jak na dluhy.

  • Po zákazu veřejně vystupovat ze strany banky, jsem založila webové stránky financeproradost.cz, kde jsem chtěla dávat lidem charitativní poradenství a pod stejným názvem (pseudonymem) jsem začala ve volném čase přednášet o financích na besedách, workshopech a konferencích. V roce 2012 však v rámci úsporných opatření ze strany banky, přišel požadavek, abych ze svého týmu propustila 2 lidi. A tak jsem se rozhodla ponechat mým lidem práci a navrhnout zrušení mé ředitelské pozice, kde platová úspora daleko převýšila plat mých dvou lidí, a sloučení mé divize s jinou. Rozhodla jsem se odejít z korporací a začít podnikat sama na sebe.

  • Svou profesí jsem pojišťovací makléř, mám vystudované pojišťovnictví a v historii jsem jako zákonný zástupce už postavila čtyři funkční pojišťovací makléřské společnosti, a tak jsem věděla, že se umím uživit a postavit si svoji vlastní pojišťovací společnost ve velmi krátkém čase. Ve svém volném čase jsem se chtěla nadále věnovat prevenci před dluhy = výukou finanční gramotnosti. Má volnočasová aktivita vzdělávání finanční gramotnosti však přerostla do každodenní činnosti a začaly mě zvát různé asociace, neziskové organizace, spolky, grantové projekty na přednášky o financích a hlavně o financích v podnikání.

  • Poptávka po vzdělávání v oblasti podnikatelství se začala natolik zvyšovat, že jsem se rozhodla činnost pojišťovacího makléře utlumit a věnovat se jen svému koníčku a vášni, který mě zabíral veškerý čas a začal přinášet i dostatečný příjem, který mě v pohodě uživí a dovolí mi dále rozvíjet mé podnikání v oblasti vzdělávání. V prosinci 2013 jsem tak vedle webových stránek www.financeproradost.cz založila i Akademie Finance pro radost, která učí finanční gramotnosti a podnikatelství.

  • Do dnešního dne prošlo akademií přes 3 000 lidí z toho 1000 dětí. Akademie vzdělává všechny věkové skupiny od dětí předškolního věku až po seniory. V roce 2015 jsem vydala na základě potřeb začínajících podnikatelů knihu: Tahák na úspěšné podnikání, které se prodalo za první rok přes 1000 ks a v únoru 2016 vznikl samostatný koncept vzdělávání finanční gramotnosti pro děti - Bohatství Kuřátka Pípo, který je podpořen webovou platformou pro vzdělávání dětí/učitelů i rodičů www.kuratkopipo.cz.

  • Nově vzniká kniha - Velká kniha finanční gramotnosti a on-line vzdělávání pro děti i rodiče. Finance pro radost dnes působí nejen v Čechách, ale i na Slovensku a překladem knihy Tahák na úspěšné podnikání a nově vznikající knihy Velká kniha finanční gramotnosti do anglického jazyka se chceme prosadit i na globálních trzích. Nově založeným Nadačním fondem Kuřátka Pípo se chystáme spolupracovat a podporovat další projekty na pomoc finančnímu vzdělávání u nás i za hranicemi naší země.

Pokud vás můj příběh zaujal nebo inspiroval, a chtěli byste se stát součástí, podporou nebo oporou mého týmu a podílet se se mnou na vytváření nových aktivit na poli finančního vzdělávání, napište mi na marcela@financeproradost.cz, budu velmi ráda. Děkuji.

Diskuse

Velice se mi líbil, váš článek.

Je vidět, že máte nejen svoji práci ráda, ale máte ráda i lidi, kterým opravdu pomáháte. Kéž by takových lidí, bylo víc.!

Hezký den přeji.

Lucie | 11.5.2016 11:09 | Citovat »

Som jeden z troch tisíc a som naozaj hrdý na to, že mám tak úžasnú lektorku.

Na seminároch som sa naučil veľmi veľa. Teším sa na nové stretnutia pri odhaľovaní sveta finančníctva a podnikania, kde sú financie naozaj pre radosť.

Ďakujem a prajem všetko dobré.

Štefan Petráš - Žilina, SR

Štefan Petráš | 11.5.2016 17:55 | Citovat »
Komentovat
 
 

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: