Finance pro radost

Osobní finance: jak jste na tom?

17.11.2012 4716x (naposledy 16.4.2021 01:53) 5 Jak na FINANCE, DLUHY, POJIŠTĚNÍ

Finance! “Téma, které mi nahání hrůzu.”– odpověď řady lidí, když byste se rozhodli, jen tak při kávě na toto téma zavést řeč. Přitom se jedná o zcela zásadní věc, která zasahuje do životů nás všech. Pro řadu lidí je pojem finance postrachem a necítí se komfortně při hovorech na toto téma. A to i přesto, že svůj život plně zasvětili jejich vydělávání, získávání a utrácení. Finance se staly pro spoustu lidí tabu, tak jako tomu bylo v dobách ne zcela dávných u tématu sex. O penězích se veřejně nemluví.

Snad možná jen v oblasti korupce, kde novinové titulky a internetové zprávy stírají mnohamiliónové zpronevěry státních úředníků. Kdo však z obyčejných lidí si dokáže představit stamilionové či miliardové sumy, o kterých se mluví. Kdo ví, jaký je mezi nimi už i matematicky vyjádřený rozdíl. Co se za ně dá koupit a kolik let života by člověk již nemusel pracovat. Pojem finanční vzdělání či finanční gramotnost se začíná pozvolna vkrádat do myšlení lidí, ale spíše pod nálepkou něčeho co tady chybí. Než se dočkáme otevřené diskuse na toto téma, propracovaného školského systému, který bude vzdělávat již děti v mateřských školách a skutečné ochrany spotřebitele, která bude chránit sociálně slabší, důchodce a lidi, kteří jsou finančně závislý na solidárnosti nás všech, ale kteří jsou pro řadu podvodníků, tím nejlehčím terčem zneužití, musíme se o sebe postarat sami. Vím, že pojem finance nebo, nedej bože, finanční účetnictví nahání hrůzu, ale pokusme se nyní od toho oprostit a zkuste sami, za pomoci jednoduchého finančního manuálu - TESTu vaseho BOHATSTVÍ, vytvořit vaši finanční mapu, která jednoduše ukáže situaci, v jaké se nacházíte a ihned si odnesete zprávu o tom, zda patříte mezi ty šťastné, bohaté a finančně nezávislé jedince nebo mezi ty co otáčí každou korunu v ruce a jsou na svém příjmu zcela závislý.

Využijte přiležitosti podívat se na sebe prostřednictvím finančního zajištění a neváhejte sdílet své poznání, diskutovat či požádat o radu - jak dál?

Přílohy

Soubor Velikost Typ
test-vaseho-bohatstvi.pdf 1.03 MB

Diskuse

Chtěl bych poděkovat, za přiložený Test bohatství moc mi to pomohlo.

Tomáš | 7.1.2017 05:25 | Citovat »

Já děkuji za jeho využítí a pokud víte komu může dalšímu pomoci, sdílejte. Krásný den. marcela hrubošová

Marcela Hrubošová | 7.1.2017 11:12 | Citovat »

prijmy 322600

vydaje 252170

zisk 70430

tak jsme ale nezili když byly doma deti

Karla Krepelkova | 7.9.2017 17:30 | Citovat »
" prijmy 322600 vydaje 252170 zisk 70430 tak jsme ale nezili když byly doma deti"

to chci deti naucit,aby lip hospodarily

Karla Krepelkova | 7.9.2017 17:32 | Citovat »

Pro deti je připraven program Bohatství kuřátka Pípa, který učí , stejně jako dospělé, jak se dají peníze vydělávat, řídit, spravovat a rozmnožovat. Vše je možné sledovat i na samostatném webovém portálu kuřátka Pipo www.kuratkopipo.cz, který se pozvolna plní a děti budou moci čerpat učení o financích hravě a zábavně zde. V přípravě jsou pro děti i knížky kuřátka Pípa - Bohatství kuřátka Pípa, Dluh není můj kamarád a Kuřátko Pípo hospodaří.

Marcela Hrubošová | 7.9.2017 18:31 | Citovat »
Komentovat
 
 

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: