Finance pro radost

Proč se bohatí lidé starají o své tělo a svou mysl? Stav našeho zdraví odráží i výši našeho příjmu.

1.4.2021 961x (naposledy 3.3.2024 09:17) 1 Jak na FINANCE, DLUHY, POJIŠTĚNÍ

Za vším hledej buňku! BUŇKA! Základní stavební jednotka našeho organismu, pouhým okem neviditelná, která však určuje běh našeho života. Lidské tělo je tvořeno biliony buněk, kde každá buňka je naprosto dokonalá a umí vše, aby zabezpečila život.

  • Svou specializací pro určitou činnost a kooperací s ostatními buňkami, vytváří společenství, která tvoří jednotlivé orgány našeho těla. Máme tedy orgán kůže, srdce, plic, ledvin atd. Každá buňka dokáže žít sama o sobě a má veškerou inteligenci a schopnost regenerace, evoluce a obnovy. Dnes se už běžně setkáváme v medicíně s pojmem buněčné klonování. Klonují se buňky, aby se jejich množením vytvářely zcela nové orgány, které tělo daleko lépe přijímá, protože se buňky znají a vychází z vlastní evoluční větve. Klonují se ale i celé organismy. Z historie známe klonování žab, myší, ovečku Dolly či poslední úspěchy čínských vědců při klonování opic.
  • Hlavním úkolem buňky je život. Každodenně dochází v našem těle k regeneraci, evoluci a množení. Příklad zcela jednoduchý a okem viditelný – loupe se nám kůže, činností buňky se nám ihned vytváří kůže nová, která nás chrání a zabezpečuje ochranu před vnějším prostředím, stejně jako ta předešlá, aniž bychom cokoliv zpozorovali. Tato výměna a obnova se děje v celém těle.
  • Každá buňka má dva hlavní úkoly – 1. OBNOVA a 2. PŘEŽITÍ.
  • K tomu, aby se mohla spolehlivě chránit, potřebuje energii (sílu). Buňka si vytváří energii sama, ale její množství je omezené, proto je velmi důležité s ní umět správně hospodařit. A tady zaleží hlavně na nás, jak naší buňce – našemu tělu – život usnadníme nebo ztížíme (či přímo náš život zkrátíme).

Co buňce odebírá energii nejvíce?


Buňce, která je vystavena jakémukoliv ohroženínemoc (cizí bakterie), zranění, negativní emoce, strach, obavy, stres, ale i nenaplněné fyziologické potřeby, jako je hlad, zima, horko, ztráta práce, střechy nad hlavou a další – je odebráno 100 procent energie na obranu a přežití. Jakmile je buňka mimo nebezpečí, nasměruje veškerou svou energii opět k regeneraci, evoluci a obnově.

  • Energie buňky je vyčerpatelná. Pokud je tedy buňka dlouhodobě vystavována stresu a nemá prostor k regeneraci (dobití se), chřadne a umírá.
  • Civilizační nemoci dnešního světa jsou nemoci z vyčerpání buňky. Stres, ve kterém buňka (člověk) každodenně žije, oslabuje a vybíjí tolik potřebnou energii života. Maslowova pyramida potřeb nám jednoduše představuje. všechny potřeby, které musí mít buňka naplněny, aby dokázala dobře fungovat a naše tělo neskonalo v půli cesty za štěstím. Všechny nenaplněné i naplněné potřeby se promítají do energie naší buňky.

Platí: pokud má člověk (buňka) obavy o přežití, tedy nejsou naplněny její základní fyziologické potřeby a každý den řeší, zda bude mít dostatek prostředků na jídlo, bydlení, režii spojenou se svým životem, bude svou energii spotřebovávat na obranu, nikoli k růstu.

  • Bohatý člověk proto ví, že v péči o svou buňku potřebuje konat efektivně, smysluplně a s pozitivním přístupem. Využít čas a energii, kterou má, k zajištění dostatečných finančních prostředků na zabezpečení základních životních potřeb a získat dostatečný časový prostor pro regeneraci, odpočinek a naplnění dalších potřeb svého života – své přátele, rodinu, koníčky, odpočinek, které mu pomohou naplnit život radostí a štěstím. Říká se: „Dobrá mysl je půl zdraví a s veselou myslí dobudeš svět.“ Naopak stres imunitní systém vypíná.

zdroj: kniha Desatero boháče aneb jak peníze vydělat, řídit, spravovat a rozmnožovat

Přílohy

Soubor Velikost Typ
IMG_8404.JPG 214.15 kB

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: