Finance pro radost

ZAUJALO NÁS V TISKU - PŘEHNANÉ ÚROKY i CO VYMYSLELI ŠMEJDI

28.3.2015 3620x (naposledy 11.12.2023 11:04) 0 Jak na FINANCE, DLUHY, POJIŠTĚNÍ

Když oni tak rádi platí…

Češi platí za spotřebitelské úvěry u domácích bank podstatně vyšší úroky, než je běžné v eurozóně. Roční půjčka uzavřená během ledna vyšla lidem v průměru o polovinu dráže než v zemích se společnou měnou. Za nově sjednané úvěry se splatností do pěti let pak Češi podle posledních dostupných dat unijních centrálních bank zaplatili dvaapůlkrát vyšší úrok než v eurozóně. Zatímco průměrný spotřebitel v eurozóně si tak letos půjčil u své banky peníze za roční úrok 5,44 %, Češi podepisovali s domácími bankami vícele- té smlouvy s úrokem 13,1 %.

Šmejdi užívají „šmejdírny“

Pořadatelé předváděcích akcí přišli s novým trikem: pořádají prodejní akce přímo v sídle své firmy. U těchto nákupů totiž není možné odstoupit od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu.
Mnozí podvedení navíc nemají ani doklad o koupi, který má prodávající povinnost vystavit při klasickém prodeji na vyžádání spotřebitele. A protože zboží kupují přímo v sídle společnosti, tedy nikoli „mimo prostory obvyklé k podnikání“, domoci se navrácení peněz zpět je pak velmi těžké.

(zdroj: Profi news č.12/2015 25.3.2015)

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: