Finance pro radost

Významní lidé ve světě financí

7 podnikatelů, kteří v historii politikou rozvinuli svoje podnikání - Heimrich, Ringhoffer, Bromovský, Adámek, Horský, Brdlík, Baťa 7 podnikatelů, kteří v historii politikou rozvinuli svoje podnikání - Heimrich, Ringhoffer, Bromovský, Adámek, Horský, Brdlík, Baťa

Nejen Andrej Babiš je podnikatel v politice, který se snaží díky politice rozvinout a rozšířit své vlastní majetky a podnikání. Už v historii se podnikatelé snažili díky politickému angažmá ovlivňovat chod země České a pomoci tak nejen ekonomice země, ale hlavně svému vlastnímu podnikání.

KRÁL PÁSOVÉ VÝROBY HENRY FORD KRÁL PÁSOVÉ VÝROBY HENRY FORD

Henry Martin Ford

1863 – 1947

Byl americký podnikatel, průkopník automobilového průmyslu. Jeho úspěch znamenal nejen revoluci v průmyslu, ale i velký vliv na moderní kulturu. Mnozí teoretici nazývají toto období ekonomické a sociální historie jako “Fordismus”. Jako první na světě také zavedl pásovou výrobu automobilů. Henry Ford přišel s novým pohledem na marketing a management. Během velmi krátké doby si dokázal naklonit trh s automobily na svou stranu a vydělal několik miliónů dolarů. Uvědomoval si sílu reklamy a propagace. Každého svého pracovníka dokázal nadchnout pro svou vizi, a tak se pracovníci stávali těmi, kteří „motorizovali Ameriku“.

« 1 4 5 6 7 8 9 10 12 »

Přihlaste se k odběru novinek a objevujte s námi svět financí

Jméno: Email: Email: